Меките примамки на Pontoon21 набират популярност, а някои модели и разцветки вече са направо култови.
Популярността на примамките от семейството на Homunсulures може да се обясни с няколко параметри, като на първо място е превъзходното качество на силикона. Материалът Gumexim, от който се изработват примамките Pontoon21 е много устойчив на износване, като същевременно е реалистичен и при проводка играе като жив.
Второ, лекият атрактант и вкусовите добавки още веднъж подчертават, че в добрата примамка всичко трябва е с мярка. За разлика от по-евтините примамки, те не оставят зад себе си цял шлейф от нереалистичен аромат и не са посипани със сол.
Разумната цена е третият плюс. Всичко това е предвидено в изработването на джиговия силикон Pontoon21.
Новината на годината е моделът Pontoon21 Attira. Производителите са убедени, че той ще застане редом до имена като Awaruna, Ratta и Jilt. Този силикон е с деликатно и тънко тяло, ако я нямаше петичката на опашката, тялото спокойно можеше да бъде отнесено към примамки от типа „слъг”, но за това след малко. Издълженото и тънко тяло работи дори и при най-леко трепване на върха или подръпване на влакното, което го прави пригодно и за по-тежки въдици, и за най-бавната проводка за бяла риба.
Разцветките позволяват използването на Attira при различна светлина и прозрачност на водата. Отчетливата игра при бавно водене е тъкмо това, което ви трябва, когато хищникът упорито пренебрегва проверените класически изкуствени примамки, дори и при най-майсторското подаване. Какво още може Pontoon21 Attira? По-горе засегнахме темата за слъговете и това не е случайно. Както отбелязахме, по пропорции и геометрия Attira много прилича на тях. При сложни условия и при правилно подаване слъговете могат да ви донесат резултат. Е, надали ще имате постоянно кълване, ударите ще са няколко, но едрата риба гарантирано ще забележи примамката. Ако отрежете опашната част с петичката на Attira, примамката става истински слъг – пасивна примамка за джигов риболов.
Коментари